More Website Templates at TemplateMonster.com!

Valašská beseda

 • Monika KoňaříkováVALAŠSKÁ BESEDA Monika Koňaříková (Halenkov)
  Cukrářka Monika z Halenkova má mimořádný smysl pro detail. Specializuje se na výrobu perníčků, které zdobí dokonale precizními jemnými vzory. Nepoužívá přitom žádné šablony ani speciální pomůcky, vše je výsledkem její pečlivé a soustředěné ruční práce.
 • NunciusPetr Tichý (Zlín)
  Ke svému životu nepotřebuje jídlo a bez újmy na zdraví dokáže fungovat dokonce bez příjmu vody. Petr Tichý je mistr republiky v kickboxu, propagátor Wim Hofova dýchání a pránické výživy. Jako náruživý sportovec se baví tím, jak své hranice neustále posunuje. Je živoucím důkazem, jaký potenciál v sobě nosí každá lidská bytost.
 • NunciusEva Rybářová (Praha)
  Eva Veronika Rybářová je autorkou projektu Naslouchat radosti. Její videa napomáhají srozumitelným způsobem pochopit, proč například zažíváme určité náročné situace, proč je tak důležité přijmout sama sebe jako jedinečnou bytost nebo napoví, kdy je vhodné ukončit vysilující partnerský vztah. Josef Polách je hlavní tváří občanského klubu Jarilo, volného sdružení lidí, pro které je důležité spravedlivé jednání v souladu s přírodou, osobní i duchovní rozvoj.
 • Zdeňka StraškrabováZDEŇKA STRAŠKRABOVÁ (Vsetín)
  Legendární vsetínská zpěvačka Zdeňka Straškrabová spojila svůj život s folklorním souborem Vsacan. Za svou kariéru procestovala řadu zemí a podílela se na nespočetných nahrávkách. Sólové album, nazvané Život s pěsničkú, ji vyšlo však vyšlo až v roce 2016. Za svoji kariéru odolala lákavým nabídkám a zůstala věrná Valašsku a souboru, v němž našla svého muže a který dodnes považuje za jednu velkou rodinu. Paní Zdeňka udivuje vitalitou a radostí ze života. I v pětaosmdesáti letech miluje turistiku a výlety do hor.
 • Pavel HolecPAVEL HOLEC (Huslenky)
  Mezi jeho speciality patří závodní běh do schodů. Třikrát tak už zdolal například legendární Empire State Building v New Yorku, moskevskou věž Ostankino nebo mrakodrap Taipei 101 na Tchajvanu. A k tomu řadu dalších světových výškových budov. Díky sportu poznal mnoho zajímavých míst v Evropě, Asii i Severní a Jižní Americe. Pavel Holec z Huslenek se může pyšnit titulem Mistr České republiky, přesto věří, že největší úspěch ho teprve čeká.
 • Erika ĎurdíkováERIKA ĎURDÍKOVÁ (Halenkov)
  Paní Erika svými chutnými dezerty, ale i dalšími specialitami, dokázala pobláznit nejen rodinu a známé v okolí. Věhlas poctivých cukrářských pochoutek z její kuchyně se šíří podle pravidla: co je dobré, to nepotřebuje reklamu.
 • Pavel MašláňPAVEL MAŠLÁŇ (Vsetín)
  Tentokrát s historikem Muzea regionu Valašsko Pavlem Mašláněm. A podzimním tématem roku 2018 nemohlo být nic jiného, než vznik první Republiky československé. Víte o tom, že T. G. Masaryk se do říšského sněmu dostal díky Valachům? A že zpočátku nebyl všemi skupinami obyvatelstva přijímán zrovna vřele? Více v rozhovoru, který jsme tentokrát natáčeli na vsetínském zámku.
 • Petr StoklasaPETR STOKLASA (Velké Karlovice)
  Práce se dřevem má v rodině Petra Stoklasy tradici. Dřevěné hračky vyřezával už jeho otec, který syna zasvětil i do technologie výroby štípaných holubiček. Časem se právě tyto křehké ozdoby staly Petrovým hlavním artiklem, díky kterému procestoval velký kus světa.
 • Alois ZádrapaALOIS ZÁDRAPA (Lidečko)
  Autor největšího valašského betléma začal s vyřezáváním až v důchodovém věku. Během deseti let vytvořil obdivuhodné dílo, které poutá pozornost lidí nejen z Valašska. Betlém Aloise Zádrapy má více než 320 figurek, mapujících řemesla, často už zaniklá.
 • HrňováMARIE HRŇOVÁ (Huslenky)
  Od mládí se věnuje výrobě krojů a vyšívání. Uchovává tradici starých valašských výšivek, které zpracovává podle původních vzorů. Zároveň ochraňuje sbírku vzácných krojů, a také krajek z meziválečného období.
 • DockalováJANA DOČKALOVÁ (Karolinka)
  Hostem první besedy, kterou moderovala Lucka, se stala malířka Jana Dočkalová-Kobzáňová. Dcera legendárního valašského malíře, grafika a spisovatele Jana Kobzáně. Úvodní díl volného cyklu byl zveřejněn koncem roku 2016.
 • Petra ČernockáPETR ČERNOCKÁ (Praha)
  Představitelka legendární čarodějky Saxany nám poskytla rozhovor při návštěvě Huslenek. Petra Černocká mimo jiné prozradí, jak to dělá, že i po tolika letech vypadá stále mladě, nebo jak vychovává svoji vnučku Olivii Coco.