Video novinky

  • NunciusAPOŠTOLSKÝ NUNCIUS - RAŽBA (FOTO) (Vsetín)
   Ve výrobním závodě Pražské mincovny ve Vsetíně se uskutečnila ražba nové medaile. Ta je věnovaná památce Svaté Anežky České. Výjimečnost události podtrhla přítomnost papežského nuncia Mons. Charlese Daniela Balva, který osobně spustil první ražbu této pozoruhodné emise. Rodák z amerického Brooklynu přítomné překvapil dobrou znalostí českého jazyka. Děkujeme za pozvání společnosti Pražská mincovna, fotogalerii z této akce najdete ZDE.
  • Zdeňka StraškrabováZDEŇKA STRAŠKRABOVÁ (Vsetín)
   Legendární vsetínská zpěvačka Zdeňka Straškrabová spojila svůj život s folklorním souborem Vsacan. Za svou kariéru procestovala řadu zemí a podílela se na nespočetných nahrávkách. Sólové album, nazvané Život s pěsničkú, ji vyšlo však vyšlo až v roce 2016. Za svoji kariéru odolala lákavým nabídkám a zůstala věrná Valašsku a souboru, v němž našla svého muže a který dodnes považuje za jednu velkou rodinu.
  • Pavel HolecVALAŠSKÁ BESEDA Pavel Holec (Huslenky)
   Mezi jeho speciality patří závodní běh do schodů. Třikrát tak už zdolal například legendární Empire State Building v New Yorku, moskevskou věž Ostankino nebo mrakodrap Taipei 101 na Tchajvanu. A k tomu řadu dalších světových výškových budov. Díky sportu poznal mnoho zajímavých míst v Evropě, Asii i Severní a Jižní Americe. Pavel Holec z Huslenek se může pyšnit titulem Mistr České republiky, přesto věří, že největší úspěch ho teprve čeká.
  • Erika ĎurdíkováVALAŠSKÁ BESEDA Erika Ďurdíková (Halenkov)
   Paní Erika svými chutnými dezerty, ale i dalšími specialitami, dokázala pobláznit nejen rodinu a známé v okolí. Věhlas poctivých cukrářských pochoutek z její kuchyně se šíří podle pravidla: co je dobré, to nepotřebuje reklamu.
  • Pavel MašláňVALAŠSKÁ BESEDA Pavel Mašláň (Vsetín)
   Tentokrát s historikem Muzea regionu Valašsko Pavlem Mašláněm. A podzimním tématem roku 2018 nemohlo být nic jiného, než vznik první Republiky československé. Víte o tom, že T. G. Masaryk se do říšského sněmu dostal díky Valachům? A že zpočátku nebyl všemi skupinami obyvatelstva přijímán zrovna vřele? Více v rozhovoru, který jsme tentokrát natáčeli na vsetínském zámku.
  • Ekumenická neděle HuslenkyEkumenická neděle v Huslenkách
   Setkání lidí dobré vůle v evangelickém kostele v Huslenkách - ekumenická mše s požehnáním nového kříže. Na organizaci se podílela obec Huslenky, farní sbor Českobratrské církve evangelické, Římskokatolická farnost Hovězí a Římskokatolická farnost Halenkov
  • Parní lokomotiva MatějPARNÍ LOKOMOTIVA "MATĚJ"
   Supící ocelová krasavice označená číslem 433.002 se 1. září 2018 proháněla na trati Valašské Meziříčí-Vsetín-Velké Karlovice. Natáčeli jsme nejen z uctivé vzdálenosti, ale také přímo z kabiny.
  • Petr StoklasaVALAŠSKÁ BESEDA Petr Stoklasa
   Za dalším dílem seriálu jsme vyrazili do Velkých Karlovic. Petr Stoklasa je jeden z mála řemeslníků zvládající náročnou technologii výroby štípaných holubiček
  • Tajemství chlebaCEST FEST 2018
   Neuvěřitelné příběhy z putování světem, dobrodružství, inspirativní lidé, ochutnávky různých specialit. To byl vsetínský cestovatelský festival 2018 a my jsme byli u toho.
  • Zádrapa AloisVALAŠSKÁ BESEDA Alois Zádrapa (Lidečko)
   Další díl seriálu jsme věnovali tvůrci největšího valašského vyřezávaného betléma
  • TeslaTESLA NA SNĚHU
   Reportáž z testovacích jízd elektromobilů na hřebenu zasněžených Javorníků.
  • Slovo starostySLOVO STAROSTY
   Video pozdrav starosty Huslenek obyvatelům obce (iTV Huslenky)