More Website Templates at TemplateMonster.com!

O nás

Experimenty s kamerou na osmi milimetrový film ukončil nástup video technologie. Mnoho filmařů amatérů tehdy skončilo, neboť první videokamery byly velice drahé a klasický němý film už nikoho moc nevzrušoval. Nezbylo, než si počkat až na éru moderní digitální videotechniky, disponující velkým rozlišením a možnostmi přímo zázračnými.

S videokamerami a fotoaparáty si rádi hrajeme dodnes. Abychom zaznamenávali zajímavé události, postřehy nebo krásu tohoto světa. Třeba jen tak pro radost. Letité hobby, podpořené profesionální praxí, bereme hlavně jako zábavu.

Pracovní tým

 • Michal Mikulenka
  Kameraman, fotograf, cyklista a hudebník. S fotografováním začal už za školních let. První filmovou kameru, přístroj Lomo, si pořídil v osmnácti, těsně před nástupem na vojnu. Následovala mnohaletá pauza, daná také zánikem 8 mm formátu. K natáčení se vrátil až po nástupu digitální techniky. Má za sebou několikaletou novinářskou praxi v denním tisku. Jako fotograf a redaktor také několik let působil v časopise Mince a bankovky, kde vedl především seriál Mistři české numismatiky. Je členem rockové skupiny STRAM.
 • Lucie Strbačková
  Moderátorka seriálu Valašská beseda. Zajímá se o literaturu, umění i lidovou tvořivost, zejména na Valašsku. Je blázen do metalu, sci-fi a komiksů všeho druhu. Působí také jako moderátorka zlínského rádia Rock Max.
 • Josef Polách
  Moderátor seriálu Valašská beseda a milovník dobré kávy. Je zakladatelem občanského klubu Jarilo, volného sdružení lidí, pro které je důležité spravedlivé jednání v souladu s přírodou, osobní i duchovní rozvoj. Pepík je členem folklorního souboru Ostrévka.
 • Kateřina Podzemná
  Maskérka, kosmetička. Má ráda přírodu a fandí přirozenému hospodaření: pokud zrovna nevylepšuje tváře dam i mužů v jejím vyhlášeném kosmetickém salonu Frida, tráví spoustu času prací na zahradě.
 • Jaroslav Pechal
  Asistent, osvětlovač. Je také nadšený amatérský fotograf, který na svém bicyklu pravidelně objíždí různé zajímavé akce, aby je zdokumentoval pro generace budoucí. Jako valašský patriot si vybírá hlavně události vztahující se k regionu. Je členem technického týmu rockové skupiny STRAM. V roce 2017 se stal kmotrem alba Dlouhá cesta, kterou skupina vydala k 25. výročí svého založení.
 • Martin Ondovčák
  Asistent, zvukař. Záhadná postava s nejasným původem a přesahem do nadpozemských sfér. Zvláštní je na něm také fakt, že nikdy nehrál v žádné kapele, ani neřídil lokomotivu. Jako znalec piva je fanouškem malých lokálních pivovarů, přednost dává nepasterované a nefiltrované chmelovině, která obsahuje značné množství vitamínů řady B. Martin je členem folklorního souboru Ostrévka.
 • Radomír Dolanský
  Bloger, fotograf, spisovatel, scénárista a šéfredaktor zpravodaje Janovské listy. V minulosti experimentoval s divadlem a rockovou hudbou. Nejen na Valašsku se proslavil humornými knihami Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje. Je autorem scénářů k úspěšné klipům skupiny STRAM Pod Čerňanskú Kyčerů a V náručí. Svými politicky nekorektními komentáři už do běla rozpálil nejednoho politika.počítadlo.abz.cz